Kategória: kriedová farba Annie Sloan

Workshop, základné techniky maľovania kriedovou farbou Annie Sloan.

Ako si tvoriť originálny domov? Tvoríte si domácnosť, ste niečo ako dizajnér vlastného domova. Robíte to preto, že vás to napĺňa, cítite sa príjemne v prostredí, ktoré si vytvárate. Páči sa vám originálne bývanie, originálne bytové doplnky? Ako ste už zistili skutočne originálne predmety v obchodoch nenájdete. Dizajnérske dielne si nechávajú za takéto práce zaplatiť nemalé peniaze. Aj...

Celý článok

Kto je Annie Sloan ?

Annie Sloan je britská umelkyňa, výtvarníčka, po ukončení štúdia umenia na univerzite v polovici 70 rokv sa začala venovať dekoratívnemu maľovaniu. V roku 1987 napísala úspešnú knihu "The Complete Book of Decorative Paint Techniques". Kniha sa stala základným kameňom v dekoratívnom maľovaní.

Celý článok

Môžu sa farby Chalk Paint® používať na detský nábytok a hračky?

Áno. Farby a vosky boli testované a sú certifikované. Doporučujeme farbu a vosk na nábytku, alebo hračkách pred použitím nechať dôkladne vytvrdnúť.

Celý článok

Čo znamená označenie Chalk PAINT® ?

Je to v prvom rade značka Chalk PAINT® ktorá je názvom produktu. Názov nepoukazuje na zloženie farby, ale na jej nádherný hodvábny, matný a hladký povrch.

Celý článok

Za aký čas náter a vosk úplne vytvrdnú a dozrejú?

Chalk Paint™ farby sú vodou riediteľné. Farbám na báze vody trvá približne 30 dní kým úplne vytvrdnú, chemický proces dozretia trvá výrazne dlhšie ako len samotné uschnutie. Proces vytvrdnutia vosku môže trvať niečo medzi 4-6 týždňami.

Celý článok

Ako dosiahnuť, aby bol náter Chalk paint™ trvácny ?

Svetlý vosk od Annie Sloan sa používa na zafixovanie farby, dodá jej trvácnosť a špecifický mierny odlesk. Vosk sa používa iba na maľované nábytky a predmety používané v interiéri.

Celý článok

Čo je farba Chalk paint™ ? Je naozaj iná, a prečo ?

Chalk paint™ dekoratívne farby sú jedninečné farby určené na maľovanie nábytku, ale môžu sa používať aj na maľovanie stien, podláh, kožených či textilných poťahov, kovových alebo plastových doplnkov.

Celý článok

Koľko farby Chalk Paint ® potrebujem pre svoj projekt?

Z jedného litra farby sa namaľuje plocha približne 13m² v jednom nátere. Je to len orientačná hodnota. Skutočná spotreba závisí od nasiakavosti natieraného podkladu a hlavne od techniky maľovania.

Celý článok