Pri nákupe nad 100 eur poštovné a balné zdarma. 

Annie Sloan vymyslela farbu Chalk Paint™

z túžby získať univerzálnu farbu
 s mnohostranným použitím. Nazvala ju Chalk Paint™
pre jej krásny zamatový, matný povrch.
S paletou farieb inšpirovanou dizajnom 18. a 20-teho storočia môžeš variabilne pracovať,
jednotlivé odtiene vzájomne miešať a tak rozšíriť paletu farebných možností.

"...som tvorivá duša...."

Valéria Semanišinová

Som tvorivá duša
ešte skôr ako som sa o farbách Annie Sloan dozvedela z televíznej relácie Na chalupe, keďže aj ja mám chalupu, som teda kadečo renovovala,"vdychovala nový život"

...no farby, ktoré som používala sa po čase začali odlupávať.... takže keď som farby AS objavila v televíznej relácii, okamžite som ich chcela vyskúšať....
Som nadšená ako ľahko sa s nimi pracuje a koľko možností, techník dekorovania poskytujú... všetky techniky si chcem postupne vyskúšať.... pozerám si videá od Annie Sloan alebo na vašej stránke a podľa nich postupujem.

Zistila som, že sa niet čoho báť a nič nemôžete pokaziť. A ak náhodou...nie je problém to jednoducho napraviť umytím alebo ľahkým prebrúsením.
Vyskúšala som ich na rôznych povrchoch.... drevo, mosadz, sklo, keramika. Vyskúšala som aj kombináciu farieb AS na podklad a obrázok akrylovými farbami....Výsledky boli vždy super.

Pracuje sa s nimi nielen jednoducho, ale aj rýchlo, keďže majú super kryciu schopnosť a rýchlo schnú. Už teraz sa teším na nový projekt a techniku vrstvenia farieb s patinovaním na komode z drevotriesky.

Najväčší problém pre mňa je vybrať si z množstva krásnych odtieňov... takže, ak chcete riešiť iba takýto problém a mať z tvorenia potešenie, určite odporúčam farby od Annie Sloan.

Darinka Valentová

... hľadala som na internete nejakú super farbu,

ktorou môžem natrieť moje obkladačky v kuchyni, pretože sú kvalitné, ale nepáči sa mi ich vzhľad.
Niekto by povedal, daj to dolu a daj nové. Ja si myslím zbytočne vyhodené peniažky a veľká práca navyše a tak som hľadala, až som sa dostala k farbám Annie Sloan...a potom, sánka padla, neuveriteľné, nádherné, moje - čiže môžem do toho vložiť seba, svoju fantáziu a tvorivosť.

A čo je úplne super nemusím s pôvodným podkladom robiť takmer nič, žiadne zdĺhavé odstraňovanie starého náteru. Takže na začiatok som začala s kúpeľňou. Skrinku, ktorú som tam mala a egyptské bordury.

S farbou sa mi pracovalo super, ľahúčko sa nanáša a rýchlo schne. Jemné som prebrúsila hrany pre dojem staršieho, ošúchaného vzhľadu a s výsledkom som maximálne spokojná.

Jediné, čo som nezvládla bolo maľovanie vzoru, cez šablónu, na obkladačky. Farba mi väčšinou zatiekla aj pod šablónu a vzor bol....no, nie pekný. Na tom musím ešte popracovať, zatiaľ som to nechala tak.
Momentálne mám rozrobené veľké zrkadlo na chodbu, čiže rám zrkadla a ním určite nekončím. Postupne si prerobím interiér tak, ako ho mám vo svojej predstave, kúsok po kúsku. Páči sa mi vidiecky štýl. Na stránku Verchiel kreativ sa rada vraciam, pretože má čo ponúknuť. Cítim sa tu nie ako zákazník, ale ako člen veľkej tvorivej rodiny ...

...môžem do toho vložiť seba, svoju fantáziu a tvorivosť....

"...Celý kurz sa niesol vo veľmi príjemnej atmosfére....."

Katka Kyselicová

... chcem poďakovať za príjemne strávenú sobotu. Po dlhej dobe izolácie počas pandémie som mala pocit, že som prišla znova medzi starých priateľov.
Celý kurz sa niesol vo veľmi príjemnej atmosfére. Peťo rozprával a rozprával, snažil sa odovzdať nám čo najviac skúseností a rád, ako na to. Trpezlivo odpovedal na všetky naše otázky, ktorých nebolo málo.

Keďže bývam v rodinnom dome a zariaďovali sme ho v osemdesiatych rokoch minulého storočia, keď "frčali" tmavé luxolové nátery, stále som hľadala nejakú inšpiráciu, ako to všetko presvetliť.

Asi pred dvoma rokmi som skúšala maľovať akrylovými farbami, schodište, zábradlie, no niečo tomu chýbalo. Potom som na internete našla stránku Anny Sloan maľovanie kriedovými farbamimi, čo ma veľmi oslovilo, hlavne výhody, že nemusím odstraňovať staré nátery, šmirglovať a podobne. Takto som si vyskúšala namaľovať, starší príborník, potom drevenú stienku v predsieni a začala som premýšľať nad kurzom.

Na internete som našla na viacerých stránkach ponuky kurzov maľovania kriedovými farbami od Anny Sloan. Nakoniec nás so švagrinou najviac zaujala Vaša stránka, aj vďaka mnohým veľmi milým recenziám.

Keď som sa v utorok informovala ohľadne termínov konania kurzov a Jarka mi oznámila, že sa môžeme v sobotu stretnúť, zostala som trocha zaskočená, že je to tak rýchle. Nakoniec sme boli so švagrinou veľmi radi, pretože nám by to trvalo asi dlhšie, kým by sme sa rozhodli.

Pred kurzom som mala predstavy, čo všetko doma premaľujem, no po kurze je toho oveľa viac. Farby sú perfektné, množstvo odtieňov, ak sa nám máli, môžeme si namiešať ďaľšie podľa svojich predstáv.

Po absolvovaní kurzu som získala väčšiu istotu, nie nadarmo sa hovorí radšej raz vidieť ako stokrát počuť. Peťo nám ukázal, že aj keď si myslíme, že sme niečo pokazili, že vždy sa to dá "opraviť".

Takže, teraz už len zosúladiť domáce práce s maľovaním a hurá do toho.
Ďakujem a zasa niekedy v Dolnom Kubíne.
P.S. Jarka vďaka za výbornú štrúdľu.

Môžeš maľovať rovno na pôvodný povrch bez odstraňovania starého náteru.
Povrch dôkladne očisti a odmasti. 
Otvor farbu, zober štetec a maľuj. 

SPOZNAJ maľovanie farbou Chalk Paint™

Tu získaš skúsenosti, oboznámiš sa s používaním kriedových farieb.
Tvorivo sa zabavíš, odreaguješ a veľa dozvieš. 

Evka Polčicová

... premena starého kresla farbou Annie Sloan odtieň Svenska blue.

S farbou sa výborne pracuje,
krásne kryje a rýchlo schne.
Vôbec nesmrdí,
čo bola veľká výhoda pri tvorení na minimálnom priestore priamo v spálni.

Nakoniec 2x prevoskované.

...veľká výhoda pri tvorení na minimálnom priestore priamo v spálni....

"...objavila som velikánsku záľubu, meniť "staré" kúsky na útulné a radostné...."

Gabika Jajcajová

Dobrý deň, ahoj Peter
Som nesmierne rada, že som vašu dielňu objavila.
Bolo to pri hľadaní kriedových farieb na nete. Objavila som velikánsku záľubu, meniť "staré" kúsky na útulné a radostné.

Už som si nakúpila na bazáre na FB dva menšie nočné stolíky a včera som bola pre komódu (manžel už je z toho trochu "nervózny" že zvlačujem do práčovne veci (tam ideme urobiť pre mňa dielňu aj pre neho samozrejme.) Jaj, ešte dva menšie obrazy s kráaaasnym drevenym rámom takým obyčajným, ale už cítim ten krásny pocit, keď prejdem po ňom štetcom . Už som sľúbila, že zatiaľ to už stačí.

Čaka ma prefarbenie kuchynskej linky. Tak najprv sa pohrám so stolíkom...
No, ale aby som nezabudla.
Na začiatku som sa chcela poďakovať za balíček, ktorý mi prišiel. Zatiaľ malé balenie farieb. Keksík naozaj milo upútal moju pozornosť a vyčaril mi úsmev na tvári . Aj paličkám som sa potešila . Tak, zatiaľ toľko. Ešte raz ďakujem za inšpirácie a budem veľmi vďačná za rady, ktoré budem určite od Vás potrebovať.
Majte krásny deň a nech sa Vám darí.
So srdečným pozdravom Gabriela

Alenka Krasňanová

Maľovala som vrchné skrinky v odtieni Original a spodné Old Ochre, všetko nakoniec prelakované lakom AS. My sme vymieňali aj drez a pracovnú dosku s ktorou som nebola spokojná od začiatku.

Všetky dvierka som maľovala bez fólie, tá išla jednoducho strhnúť dole, dvierka nebolo potrebné prebrúsiť ani šmirglovať.
Spotreba farby 1/2 litra Original a 1/2 Old Ochre, farba kryla celkom dobre, v podstate stačili dva nátery, miestami som pretierala tretí krát. Laku som minula celú plechovičku, dávala som dve vrstvy.
Moja kuchynská linka má 16 rokov, bola odsúdená na výmenu ale ešte som jej dala šancu a teda neľutujem.

S fabrami AS sa pracuje veľmi dobre, len na hladkých povrchoch (drevotrieska) schnú dlhšie, čo je pre nedočkavca ako ja ťažšie, keďže nerada čakám majú výbornú kryciu schopnosť. Premaľovala som aj iné kúsky nábytku, kde som fixovala voskom. Fixácia voskom sa mne osobne páči viacej. Kto raz začne maľovať nábytok, ťažko prestane

...Celá renovácia ma vyšla 90€ farby +lak, 120€ pracovná doska a 130€ granitový drez, celková suma 340€....

"...objavila som v sebe niečo nové čo ma neskutočne baví...."

Ivanka Konečná

... rozhodla som sa, že vyskúšam vaše kriedové farby. Ako som sa dostala na Vašu stránku ani poriadne neviem, ale som rada, že som si zakúpila veci od Vás. Rýchle dodanie a veľmi milý prístup. Ľudský prístup poteší človeka v tejto dobe asi najviac. A načo som vlastne farbu, vosk, štetce a nožičky na nábytok použila?
Hneď sa dozviete.

Všetko to začalo pred pár mesiacmi po rekonštrukcii bytu a ako postupne som vyhadzovala skoro všetko polámané a nevyužiteľné tak mi ostala jedna stará socialistická obývacia stena po starej mamke. Ako úložný priestor na začiatok to bolo výborné riešenie, ale ako postupne zveľaďujete, začne Vám skriňa vadiť.

Prvý plán bolo skriňu vyhodiť a dať vyrobiť na mieru. No vďaka tomuto obdobiu, všetci stolári sú zabratí tak do konca leta. Nakoniec som sa dostala k tomu, že z tej skrine buď vyčarujem niečo alebo ju úplne pokazím. Takže prvá fotka - ako vyzerala na začiatku (nevšímajte si prosím neporiadok. Dlho som premýšľala ako s ňou naložiť, vedela som, že niektorej časti sa zbaviť treba a taktiež som chcela využiť priestor až po strop, keďže stále je to byt a miesta je pomenej. Nakoniec som vyčarovala skriňu na topánky a skriňu na odloženie rôznych iných vecí.

Dostala som za ňu veľa komplimentov a zároveň veľa ponúk na prerobenie skríň v iných domácnostiach. Bratova snúbenica si tiež hneď od vás kúpila farbu a chystá sa prerábať, keď videla aké sú pekné, len si mala problém vybrať, keďže sa jej páčili všetky.

So skriňami som nadmieru spokojná a veľmi hrdá na svoj výtvor.

S farbou sa pracovalo fantasticky, snúbenec uvítal to, že vôbec nesmrdí (mne to až tak neprišlo dôležité, keďže čuch sa mi ešte po korone nevrátil , ja to, že sa riedila vodou, dala sa umyť zo všetkého a hlavne som bola rada z jej zloženia z chemického hľadiska, keďže pracujem v analytickom laboratóriu a stretávam sa so škodlivými látkami denne.

Najprv som bola ale skeptická, lebo som nečakala že ten vosk tu farbu tak dobre zafixuje. Ale výsledok je krásny. Niekedy len tak sedím a pozerám na ňu. Takže veľmi pekne Vám ďakujem, mala som v tomto období sa do dačoho kreatívneho pustiť.

Objavila som v sebe niečo nové čo ma neskutočne baví.

Môžem Vám povedať, že budem pokračovať, ešte mám zo sady zopár skríň, ktoré čakajú na využitie a tiež jedno kreslo. Snúbenec si už vymyslel aj lavičku zo skrine, takže tento rok skúsime aj čalúnnictvo.

Kristínka Chovancová

v prvom rade chcem reagovať na balíček ktorý sme si od vás objednali, prišlo čo sme čakali naše farby a štetce, ale to čo balíček ešte obsahoval nás veľmi milo prekvapilo.

Vaše odkazy a správy podpísané rukou, milé slová a darčeky. S tým sme sa pri objednávaní ešte nestretli.
Bola som úprimne až trošku dojatá a nevedela som sa dočkať kedy začneme maľovať a budem sa môcť s vami o naše výtvory podeliť.

Fotky síce nie sú tip top a niečo sme od vzrušenia pred maľovaním ani nestihli odfotiť. Stále rozmýšľam čo by sme ešte ponatierali. Pracovalo sa nám úžasné a myslím že výsledok stojí zato.

...bola som úprimne až trošku dojatá.....

"...počas toho som musela aj variť a chodiť do práce. Som spokojná..."

Marcelka Šoltésová

Moja prvá skúsenosť s farbou Annie Sloan...paris grey a pure a nakoniec zalakované clear. gloss
... ty aj s Jarkou ste ma inšpirovali, ...
pozerala som vaše videá a učila sa... objednala som si u vás farby a ešte som si postup práce "odobrila" po telefóne s Jarkou

... a pustila sa do toho.... povrch som obrúsila utrela jarovou vodou a začala natierať...
2 niekde 3 vrstvy farby a potom som natrela lak...

Použila som 1.5 kg sivej a asi 0.8 kg bielej...tak asi toľko...
farba rýchlo schla a vôbec nezapáchala...

Počas toho som musela aj variť a chodiť do práce.

Som spokojná.

Alenka Kovaľová

rada sa podelím s vami so svojimi skúsenosťami. O kriedových farbách som sa dozvedela od sestry, ona vždy vo svojom dome niečo prerába. S farbou sa mi robilo výborne. Dávala som všade tri vrstvy aby som všetko dobre prekryla. Použila som lak aj vosk. Maľovanie prebiehalo v byte, našťastie jedna izba je voľná lebo dcéry študujú mimo domova. Trvalo mi to jeden týždeň. Som spokojná. Stále sa chodím na výsledok pozerať. Jediný problém som mala, že na niektorých miestach hlavne pri druhom nátere mi akoby vyťahovalo tú spodnú farbu ale dalo sa to potom prekryť takže výsledok bol k spokojnosti. Určite budem aj v budúcnosti maľovať, kúpili sme si nedávno malú chatku a tam už čakajú ďalšie veci na renováciu.

...stále sa chodím na výsledok pozerať.....

"...farby som skúšala prvý raz a naozaj to bola "vášeň"..."

Lucia Benešová

píšem Vám, ako sa mi prvý raz pracovalo s kriedovými farbami Annie Sloan.

Na maľovanie som sa ohromne tešila, milujem prerábanie starých kusov nábytku. Ďakujem aj za tvorbe a návody. Tento druh farby som skúšala prvý raz a naozaj to bola "vášeň"!

Práca s ňou ma odrezala od reality a ja som zabudla aj na čas a všetko ostatne. Spočiatku sa mi nezdala až tak výnimočná, ale keď som začala používať šmirgel a odhaľovala staré nánosy farby, bola som nadšená. Toto je užasne tvorivé na týchto farbách a výsledok je perfektný.

Taktiež sa mi odtieň farby pred nanesením vosku nezdal zhodný s tým, ktorý je na plechovke a až tak sa mi nepáčil, ale po voskovaní už to bolo super! O farbe som sa dočítala sama keď som sa zaoberala témou premaľovania nábytku.

Chystám sa ešte prerobiť masívny stôl a myslím, že aj ďalšie veci do môjho budúceho nového domčeka.

Barbora Bjalončíková

Na FB som v jednej skupinke objavila odkaz na vašu stránku a som sa hneď aj registrovala. Farby Annie Sloan som objavila v rôznych skupinách, kde som si pozerala inšpirácie a rozhodla som sa premaľovať našu skrinku, ktorú používame ako botník.

Jej vyblednutá farba má už nebavila.
Chcela som niečo veselšie.

Farbu som si vyhliadla na vašom e-shope. Farba a vosk mi prišli hneď, ďakujem vám za krásne napísaný list. Veľmi ma prekvapila aj malá pozornosť .

Bola som prekvapená ako dobre sa s kriedovou farbu pracuje. Farba dobre chytala, na začiatku som ju trochu zriedila vodou. Použila som 3 nátery. Potom som natrela vosk a ako bonus išla šablóna.

Spokojná Barbora Bjalončíková

...svojím výtvorom som prekvapila nielen naše deti, ale aj manžela a susedov....

"Moja prvotina. Renovovala som starý kuchynský kredenc,"

Betka Riganová

Moja prvotina.Renovovala som starý kuchynský kredenc,
osadila som ho do modernej, bielo-modrej, kuchyne. Nie je to dokonalé, ale ja som s výsledkom spokojná.

S kriedovými farbami a šablónou sa mi pracovalo super. Farbu na šablónu som nanášala špongiovým štetcom. Posielam zopár fotiek. Malé dvierka som nedala späť. Nemala som kam dať rádio.
Dnes som objavila starší stôl a 4 krásne stoličky. Už aby boli doma pri kredenci .

Získaj ďalšie informácie, inšpiráciu, návody...

  • sleduj facebook stránku  Verchiel kreativ, KLIKNI TU
  • staň sa členom facebook skupiny Tvorivá dielňa Verchiel kreativ, KLIKNI TU
  • sleduj moju osobnú stránku Peter Mužila na facebooku, KLIKNI TU
  • sleduj nás na instagrame, KLIKNI TU
  • sleduj nás na youtube, KLIKNI TU
  • e-bok zdarma, základy, KLIKNI TU

Marcelka Hudecová

Robila som takúto prácu prvý krát, ale chystala som sa na to už dobre dlho, študovala som všakovaké Vaše návody a pozerala videopostupy. Ornamenty som robila cez šablónu. A nakoľko som nemala skúsenosti a nevedela som na poslednú chvíľu zohnať štruktúrovaciu pastu v dostatočnom množstve, musela som si poradiť.
Náhodou pri začisťovaní vyštrbenej dosky tmelom som sa rozhodla, že tmel vyskúšam aj na vytvorenie ornamentov cez šablónu. Išlo to napodiv veľmi dobre. Rýchlo to schlo a tak som si napokon všetky ornamenty vytvorila takýmto spôsobom.

Krajšie by síce ukázali ornamenty, ktoré mávate v ponuke, ale v mojom prípade by to vyšlo finančne oveľa viac, pretože som použila ornamenty na väčšine nábytku.

No a patinovanie bolo patlanie sa s voskom bezfarebným a čiernym, A zas pretretie farbou až kým som nebola čiastočne spokojná.

Ďakujem opätovne za ochotu a rýchle dodanie tovaru z vášho obchodíka. Objednaný tovar som mala doma na druhý najneskôr tretí deň a nemusela som mať dlhé čakacie prestoje. A tie tmavomodré úchytky od Vás sú famózne. Zamilovala som sa do nich hneď na prvý pohľad. Prajem všetkým tvorivého ducha a odvahu začať. Potom to už ide, už vás to nenechá nerobiť. .

...No a patinovanie bolo patlanie sa s voskom bezfarebným a čiernym...

"Začalo to prerábkou sestrinho bytu..."

Deniska Kantárová

S kriedovými farbami Annie Sloan som začala pracovať pred dvoma rokmi.

Mám toho už namaľovaného viac.
Bohužiaľ nie som ten typ čo robí foto pred a po. Vždy ma začnú svrbieť ruky keď idem na niečom pracovať a začnem skôr ako ma vôbec napadne odfotiť pôvodný stav.

Začalo to prerábkou sestrinho bytu ktorý je ten starodávny typ a inak to tam ani nešlo. Tak som začala renováciou dverí a pri hľadaní vhodnej farby som narazila na farby Annie Sloan. A najviac ma potešilo, keď som zistila, že ich predávajú v našom meste. Lebo ja ich musím vidieť naživo...
Deniska Kantárová