Veronika

Som veľmi potešená , že stolička môjho otca pre moju dcérku mala úspech a dúfam, že poslúži aj ďalším generáciám. S farbami Annie Sloan nie je ťažké vdýchnuť život starým veciam. Pracuje sa s nimi veľmi ľahko nakoľko som študovala umenie a mám skúsenosti s rôznymi technikami, tieto farby sa stali pre mňa číslom 1. Na stoličku som použila odtiene aubusson blue, scandinavian Pink, Barcelona Orange, pure Na záver som použila vosk clear. Farby sa uuuužasne miešajú, no prijala by som si, aby do palety odtieňov pribudol aj nejaký okrovy tón. S pozdravom Veronika.

" Na stoličku som použila odtiene aubusson blue, scandinavian Pink,
Barcelona Orange, pur"

"Dala som si ho ako narodeninový darček!"

Zuzka Vargová

Ku farbám Annie Sloan som sa dostala tak trochu okľukou. Moja kuchyňa je už v stave na výmenu. Niekoľko desiatok rokov stará, kúpili sme ju spolu s domom. Bez lesku, živej farby, nemoderná... Naozaj vymeniť? Toho dreva mi bolo ľúto. Tak som sa rozhodla renovovať. Šla som hľadať, veď pán Google vie všetko. A našla. Najlepšie recnzie- farby Annie Sloan. A bolo. Idem do toho, odkazy na stránku, návšteva obchodíku Jarky v Dolnom Kubíne, otázky, odpovede a termín kurzu bol na svete. Veľmi som sa naň tešila. Dala som si ho ako narodeninový darček! V ten deň som sa nemohla dočkať, aj som prišla skôr. Že hneď štetec do ruky a maľovať. No nie, najprv sme sa porozprávali, trošku teórie a- už to nebolo moje hŕ. Prvý ťah štetcom bol neistý. Ale hneď sa to rozplynulo, bola som nadšená, ako ľahko to ide. Akoby ma farba počúvala. Vyskúšala som si všelijaké techniky, výsledok bol prekvapivý- krásne krásne krásne! Už som sa videla, ako maľujem svoju linku! A ktoviečo využijem pri tom, pôvodne som chcela jednofarebne, teraz rozmýšľam nad rôznymi kombináciami. Chcem sa veľmi pekne poďakovať Jarke a Petrovi za ich ústretovosť a atmosféru, v ktorej sa kurzy uskutočňujú. Na začiatku sme si hneď potykali, a to pre mňa veľa znamenalo. Už sa teším na ďalšie stretnutie, čaká ma nákup farieb a všetkého k tomu. A v júni sa budem môcť- dúfam- pochváliť svojím novým dielom.

" Už počas cesty domov z kurzu sme premýšľali, čo všetko pretvoríme.."

Erika Miklášová

Tvorivá dielňa bola prekvapením od kamošky Ivky, takže som do poslednej chvíľky nevedela do čoho idem. Keďže som kreatívna dušička očaril ma už obchodík v Dolnom Kubíne, kde sme sa s Jarkou stretli. Po presune na miesto činu som nevedela, kde sa mám skôr pozrieť, nakoľko Jarkinu a Peťovu prácu vidno všade naokolo. Vkusne zariadený domček, pracovňa, výborné občerstvenie, dotvárali nezabudnuteľnú atmosféru. Musím hlavne pozitívne zhodnotiť Jarkinu profesionalitu počas kurzu, aj človek, ktorý sa prvýkrát stretol s farbami Annie Sloan, pod jej vedením má pocit, že je to hračka a určite to každého chytí. Je radosť pracovať s týmito farbami. Vôbec nezapáchajú, nekvápu, majú výbornú kryciu schopnosť. Už počas cesty domov sme premýšľali, čo všetko pretvoríme. Ďakujeme, odporúčame a verím, že k Vám ešte určite na nejaký kurz zavítame.

" S farbou sa pracuje veľmi dobre, je hutná, pekne prekrýva."

Ivanka Budveselová

... váš dom, predajňa a dielňa vo mne zanechali veľmi hlboký úžasný dojem, ktorý mi len potvrdil čo som našla na internete na vašej stránke. Kurz bol vynikajúci. Atmosféra, nálada, farby ma očarili natoľko, že už mám za sebou aj prvé pokusy ..len škoda, že nemám aspoň týždeň dovolenky. S farbou sa pracuje veľmi dobre, je hutná, pekne prekrýva. Trochu mám ešte dilemu s odtieňmi, ale nato tiež treba pokoj a čas sa s tým vyhrať Premaľovala som obklad v obývačke, aj kachličky na krbe. Jarka, ďakujem krásne za vynikajúce popoludnie na tvojom kurze...

" Teraz už maľujem zárubne v celom byte a všetok nábytok
čo bol tmavý premaľujem."

Zuzka Veselská Rusnáková

Ja som sa tiež dlho odhodlávala, asi mesiac, mala som strach, ale na vašej stránke som videla že sa to dá a tak som sa do toho pustila a teraz neviem prestať. Aj keď ma všetci odhovárali že na kuchynskú linku to nechytí a že to nezvládnem sama atď. Skúsila som to najprv na stoličkách a pracuje sa s ňou tak ľahko, že hneď na ďalší deň po zavoskovaní stoličiek som sa do toho pustila a nemôžem si vynachváliť, išlo to ako po masle. Teraz už maľujem zárubne v celom byte a všetok nábytok čo bol tmavý premaľujem. Plánujem dokúpiť aj iné odtiene a skúsiť namiešať tyrkysovozelenú na oživenie. Maľovanie je teraz moja závislosť, je mi ľúto umyť štetec a čakať kým uschne a tak maľujem a maľujem. Problém som nemala žiadny a verím, že ani mať nebudem.

" Farby Annie Sloan sa stali mojou závislosťou a hľadám po baráku čo natrieť, čo zrenovovať."

Renátka Patikova

Farbu Annie Sloan som si zamilovala. Premaľovala som kuchynskú linku, vyrobila rámiky aj policu. Ja milujem výzvy tak som sa rozhodla premaľovať plávajúcu podlahu. Farby Annie Sloan sa stali mojou závislosťou a hľadám po baráku čo natrieť, čo zrenovovať. Ja som len začiatočník nemám za sebou ani workshop ani veľa skúseností. Maľujem ako to cítim aby som mala predovšetkým radosť ja a moja rodina. Ja farby Annie Sloan odporúčam všetkým známym.

" Premaľovala som si aj našu malinkú kuchynskú linku."

Adriana Gavlíková

S kriedovou farbou Annie Sloan som už namaľovala viac vecí. Mne osobne sa s touto farbou robí veľmi dobre, lebo dobre kryje. A problémy ? Asi s ničím, nakoľko som s ňou spokojná. Premaľovala som si aj našu malinkú kuchynskú linku. Použila som kriedovú farbu Annie Sloan odtieň Old White, hnedý vosk a svetlý vosk ...

" Bolo úžasné zažiť, ako sa z kusu dosky mení vzhľad na viacero spôsobov."

Evka Horváthová

Na kurz som sa rozhodla ísť ešte pred rokom. Objavila som farby Annie Sloan s ktorými sa starý nábytok zmenil na nepoznanie. Som milovník starožitného nábytku a plánujem si vynoviť interiér svojej izby z toho čo doma mám, cestou internetu som sama vyhľadala stránku, kde sa dozviem viac a dostala som sa až na kurz. Veľmi milo ma prekvapilo prostredie a priateľský, priam veľmi blízky prístup školiteľov. Cítila som sa ako u babky na chalupe. Nechýbalo nám nič, ani káva a naozaj bohaté občerstvenie. Kurz bol starostlivo a do detailov pripravený a každý z nás mal k dispozícii svoje "nádobíčko", od štetcov až po zásteru. Naučila som sa to, čo som potrebovala a už som sa prihlásila aj na pokračovanie do pokročilejších techník. Bolo úžasné zažiť, ako sa z kusu dosky mení vzhľad na viacero spôsobov. Farby perfektné, žiaden pach po chemikáliách. A výsledok - perfektný ! Verím, že všetko čo som sa naučila a ešte naučím použijem. Už mám vybratú aj techniku, aj farbu...aj keď" jeden nikdy nevie". Po skončení ďalšieho kurzu možno ešte výber upravím . Ale, ak Boh dá, tak na Vianoce by som už mala bývať v novom versailskom štýle. Ďakujem - Jarka a Peter. Vaša fanúšička Evka

" Som šťastná, že som mala tú možnosť sa na takomto kurze zúčastniť ."

Laura Raková

Na kurz som sa rozhodla ísť na podnet mojej priateľky. S farbami Annie Sloan som dovtedy nemala žiadne skúsenosti, a preto som nemala ani žiadne veľké očakávania. Možnosti, ktoré tieto kriedové farby ponúkajú, ma nadchli. Na kurze sme si mohli vyskúšať niekoľko základných postupov a v druhej časti sme videli aj rôzne pokročilé techniky. Už na samotnom kurze mi hlavou bežali nápady, čo všetko by som potrebovala vylepšiť a ako mi v tom kriedové farby Annie Sloan budú užitočné. Som šťastná, že som mala tú možnosť sa na takomto kurze zúčastniť :-)

"Mne sa práca tak páčila, že idem objednať farby na druhu skrinku."

Mária Tomanková

Zdravím, tak som postupne dokončila prednú stranu skrinky. Je to trochu netradičná, ale keď som videla takúto skrinku na Pintereste, bola to pre mňa výzva. S farbou sa mi robilo dobre, natiera sa ako maslo. Mala som trochu problém s okrajmi vzorov, sú trochu zúbkovane. Manželovi, ktorému skrinka slúži na uskladnenie jeho kolekcie rumu, sa páči aj s týmto nedostatkom. Hovorí, že je aspoň vidieť ručnú prácu. Mne sa práca tak páčila, že idem objednať farby na druhu skrinku.

" Prvotný rešpekt pred farbami sa zmenil na vášeň."

Evka Pokorná

Po farbách Annie Sloan som v predajni pokukávala už dlho. Aj som hneď vedela, ako s nimi naložiť. Už dlho ma straší skrinka na topánky so svojím sektorovým vzhľadom v našej chodbe. Hovorím si : našetrím si a pôjdem sa priučiť na kurz k Petrovi čo a ako. Ale našetriť je u dôchodcu ľahšie povedať ako realizovať. A tak som odkladala, odkladala, až ma vesmír vyslyšal v podobe darčeka - zľavu na kurz. Hurá, idem. Zážitok nad očakávanie. Kreatívne, inšpirujúce prostredie v dome v Revišnom, milí ľudia, ochotný Peter s vyčerpávajúcimi informáciami o farbách, technikách, využití, ten nezabudol na nič - už som sa nemala ani čo opýtať. Prvotný rešpekt pred farbami sa zmenil na vášeň. S farbami sa pracuje ľahko, hravo, možnosti konečnej úpravy sú nekonečné.

" Je fajn vojsť do domu, kde to okolo vás dýcha ľuďmi,
ktorí radi tvoria a skrášľujú svoj príbytok."

Júlka Miková

Na internete som našla kurzy maľovania nábytku na Orave, hneď som zavolala a dostala okamžitú pozitívnu odpoveď. Jarka bola veľmi príjemná a dohodli sme dátum absolvovania kurzu. Peter, ktorý kurz viedol bol precízny, všetko podrobne vysvetlil a ukázal ako pracovať s farbami. Je fajn vojsť do domu, kde to okolo vás dýcha ľuďmi, ktorí radi tvoria a skrášľujú svoj príbytok. Peťo robil kurz v podnetnom, príjemnom prostredí. Kurz doporučujem aj ostatným, ktorý radi pretvárajú svojimi rukami veci a dávajú im novy rozmer. Chcela som sa dozvedieť niečo pre mňa nove a rozvíjať moje tendencie maľovať a tvoriť a to sa aj podarilo. Teším sa na ďalšiu tvorivú činnosť.. S farbami Annie Sloan mam už absolvované svoje prvotiny a som nadšená..

"Jarko, děkuji za nejúžasnější makový závin s jabkama. Mňam."

Irenka Fekete

Děkuji Petrovi a Jarce za milé přivítáni u nich doma , kde pořádají kurzy s barvami Annie Sloan. Peťo, děkuji za krásné a zajímavé povídání o barvách. Inspirativní kurz, kde jsme si mohly vyzkoušet různé techniky práce s barvou a voskem. Jarko, děkuji za nejúžasnější makový závin s jabkama. Mňam. Děvčata, Olgo a Lauro, děkuji za příjemnou atmosféru. Ráda jsem vás všechny poznala. Barvy Annie Sloan není jen natírání, je to spousta možností jak čarovat s barvami.

" Veľmi ma zaujala krycia schopnosť a pigmentácia"

Zuzana Svobodová

Ja som farby od Annie Sloan objavila úplnou náhodou pred rokom pri renovácii bytu, konkrétne pri oprave zárubní a dverí. Veľmi ma zaujala krycia schopnosť a pigmentácia a keďže som odmalička kutil, ktorý zároveň miluje iteriérový dizajn, nasledovala kuchynská linka, komoda, spálňa, až som sa dostala na kurzy a dnes sa živím renováciami nábytku, mám malú dielničku a najviac ma baví to, že sa každý deň naučím niečo nové, čo robí radosť mne aj ostatným.

"Najviac ma na tomto maľovaní zaujalo to že je farba ekologická."

Michaela Nemčeková

Premaľovala som IKEA komodu. S výsledkom som nadmieru spokojná. Maľovalo sa mi príjemne bol to relax, oddych po práci. Maľovanie som v pohode zvládla popri mojich dvoch škôlkároch. Farba rýchlo schne, dva krát som komodu nafarbila a na ďalší deň zavoskovala . Najviac ma na tomto maľovaní zaujalo to že je farba ekologická, nezapácha a hlavne to, že som nemusela dávať dole, drieť brúsnym papierom lak. Bola som prekvapená, aké je maľovanie nábytku jednoduché.

"Už sa pripravujem, že začnem aj s kuchynskou linkou"

Veronika Hosťovecká

Ja som o tejto farbe vedela už dávno, videla som ju aj v NR na výstave nábytku, ale nikdy som sa nedokopala ju skúsiť. Až keď som bola na PN a času bolo viac tak som začala vymýšľať čo spraviť a hneď padlo rozhodnutie - dvere - nedávno sme prerobili obývačku a tie dvere fakt špatili celkový dojem tak bolo jasné že skúsim dvere namaľovať a je to pecka s farbami sa mi pracovalo výborne, krásne kryjú. Len trošku ma zamrzelo že sa vosk ťažšie rozotieral, čakala som lepšiu rozotieratelnosť. Ale aj tak je to super a už sa pripravujem že začnem s kuchynskou linkou..... Tip Verchiel kreativ: na lepšiu roztierateľnosť vosku pri nanášaní na namaľovaný povrch má výrazne vplyv teplota. V chladnejšom prostredí je povrch chladný, vosk tuhší a horšie sa roztiera. Zvýšte teplotu v miestnosti prípadne si trošíčku nafarbený povrch zahrejte fénom.

"S farbou sa dajú namaľovať aj veľké a hladké plochy."

Jaroslav Kasarda

Kriedovú farbu Annie Sloan vystijuje jedno slovo - super. Výskedok je naozaj taký aký som očakával. S farbou sa dajú namaľovať aj veľké a hladké plochy. Pri bielej farbe to ide ťažšie ale výsledok je aj tak dobrý.Namaľoval som veľkú skriňu, botník a začal kuchynskú linku. Dobré je že netreba nič brúsiť, stačí dobre odmastniť a maľovať, farby sú husté a odtiene naozaj krásne. Môžem odporučiť, s pozdravom

"Z kurzu som si odniesla veľa informácií, ktoré sa chystám čo najskôr vyskúšať v praxi."

Monika Tureková

Ahoj Peťo a Jarka, Veľmi sa mi páči vedieť starým veciam vdýchnuť nový život alebo nové si upraviť podľa vlastnej fantázie prostredníctvom farieb. O farbách Annie Sloan a rôznych technikách práce s ňou som nič nevedela a preto keď som zbadala na FB, ponuku kurzu okamžite som reagovala. Bola som veľmi zvedavá čo ma čaká na kurze a čo sa naučím. Bola som milo prekvapená keď som prišla ku Peťovi a Jarke. Privítanie bolo milé a aj nálada počas celého kurzu bola veľmi príjemná. Mala som navyše individuálny kurz lebo Peťo s Jarkou napriek odhláseniu sa ďalšej účastníčky mi nezmenili termín. Celý workshop bol pre mňa veľmi zaujímavý a 5 hodín kurzu mi ubehlo ani neviem ako .Od Peťa som sa dozvedela nielen teóriu o farbách ale veľa som aj maľovala a skúšala si rôzne techniky. Počas prestávok na mňa čakal teplý čajík a Jarkina fantastická štrúdla. Z kurzu som si odniesla veľa informácií, ktoré sa chystám čo najskôr vyskúšať v praxi a príjemný pocit z inšpiratívneho stretnutia s Peťom a Jarkou.

"O mojej spokojnosti hovorí aj to, že kurz som u nich absolvovala hneď dvakrát, základný a pokročilý."

Ľubka Ďaďová

Už dávno som pokukovala po spôsoboch skrášlenia môjho nábytku zo starožitníctva, prípadne z IKEA, aby som im vdýchla trošku viac života a nápadu. O kurze som sa dozvedela zo sociálnej siete. Neváhala som ani chvíľku. Na kurze bola skvelá domáca pohodová atmosféra. Jarka a Peťo sú veľmi empatickí, pozitívni, kreatívni a v oblasti veľmi skúsení ľudia. O mojej spokojnosti hovorí aj to, že kurz som u nich absolvovala hneď dvakrát, základný a pokročilý. Kurz mi dal veľmi veľa. Za pár hodín sme prešli veľa techník. Doma sa mi potom už pracovalo veľmi dobre. Akurát mám jediný problém, neviem, aký odtieň farby si mám na aký nábytok vybrať. S farbou sa pracuje super, je vytvorená na „prácu doma“, ľahko sa umýva z oblečenia, rúk, aj dlážky. Dá sa nanášať hustá, aj riedka. Premaľovala som veľkú starožitnú komodu v obývačke, stoličku a dokonca aj košík. V pláne mám toho ešte veľa. Prvý na rade je v pláne starý drevený klavír z môjho detstva. Ďakujem Jarke a Peťovi za profesionálny a zároveň veľmi ľudský prístup.

"Kurz ktorý som absolvovala, ma posunul o "level vyššie"

Evka Smolková

Už dlhší čas pri opakujúcich návštevách kúzelného obchodíka Verchiel kreativ som obdivovala upravený nábytok a dekoratívne predmety pomocou kriedových farieb Annie Sloan. Upútala ma ich široká farebná paleta, to že sú ekologické a možnosť využitia na rôzne povrchy. Pokusne som si po zakúpení dvoch farieb a vosku "pretvorila" starý chlebník a s výsledkom som bola veľmi spokojná. To naštartovalo moju zvedavosť a snahu dozvedieť sa o využití farieb viac a naučiť sa použiť ich pri rôznych technikách. Preto som bez váhania využila ponuku absolvovať kurz, kde som sa mnoho naučila nielen o farbách, ich kombinácii - aby navzájom ladili, ale mala som možnosť pod odborným dohľadom vyskúšať, ako sa s farbami a voskami pracuje. Naučila som sa na pripravenej pracovnej doske vytvoriť s použitím rôznych techník efekt od hladkého jemného matného vzhľadu po ošúchaný patinovaný a štruktúrovaný vzhľad. Kurz dotvárala priateľská, ba až rodinná atmosféra a hlavne snaha školiteľa Petra odovzdať čo najviac informácií pri práci s farbami. Pracovalo sa mi príjemne a s výsledkom som bola nadmieru spokojná. Určite získané vedomosti a zručnosti počas kurzu sa budem snažiť rozširovať a využívať pri mojom tvorení, pretože kurz, ktorý som absolvovala, ma posunul o "level vyššie". Zostáva mi len vyjadriť veľkú vďaku Jarke a Petrovi za úžasné chvíle prežité počas kurzu v ich útulnej dielničke. Ostávam s pozdravom a prianím všetkého dobrého

"Bol u mňa brat a povedal, jej ty máš novu dlažbu a kto ti ju rezal?"

Monika Macayová

Z premaľovanej dlažby sa teším, priznám sa, mala som trošku obavu, ale som veľmi spokojná. Bol u mňa brat a povedal, jej ty máš novu dlažbu a kto ti ju rezal? A ja že som ju len premaľovala, fakt je v skutočnosti veľmi pekná. Premaľovala som aj kuchynskú linku. Teraz sa pustím do rámov od obrazov. Odporúčam absolvovať workshop, každý workshop je úžasný, plný informácií, rád, dobrej nálady, príjemné prostredie ..... odporúčam... spojené príjemné s užitočným...

" Ďakujem, že som Vás spoznala Jarka a Peter."

Erika Čajková

Objavila som web stránku verchielkreativ.sk a túto som si podrobne preštudovala. Neváhala som ani chvíľku a hneď som zavolala na telefónne číslo, ktoré tam bolo uvedené. Bola som veľmi milo prekvapená, že mi vyšli v ústrety a kurz som mohla absolvovať do týždňa. Pri vstupe do obchodíka, kde na Vás pozerajú tie krásne kreatívne kúsky, pomaľované srdiečka, poličky, stolíky, stolčeky- bola som z toho nadšená. V tomto príjemnom obchodíku ma čakali milé osôbky Jarka a Peter, ktorý si so mnou hneď potykali a tam mohol náš workshop začať. Počas skoro troch hodín mi Peter vysvetlil o čom sú zázračné farby Annie Sloan a naučil ma s nimi maľovať. Po skončení kurzu som si domov odniesla svoju namaľovanú dosku a tašku rôznych farieb a štetcov, ktoré som si u nich zakúpila. Už cestou domov som rozmýšľala do čoho sa ja hneď pustím, čo všetko budem týmito farbami maľovať. Moje prvé pokusy boli naozaj vydarené : premaľovala som starú stoličku, drevenú krabičku, šperkovnicu, veľkú komódu.... Bola som so svojim výsledkom spokojná nielen ja ale aj moja rodina . Plánov mám naozaj veľa, čo sa týka tvorenia a ďalšieho maľovania, je to pre mňa čas relaxu a oddych. Už len ten čas si nájsť. Plánujem určite absolvovať este ich dalšie kurzy, aby som sa naučila ďalšie techniky. Vrelo odporúčam každému, koho zaujíma kreativne tvorenie, maľovanie, prefarbovalie, prerábky.... Ako darček určite vhodné zakúpenie workshopu, farieb Annie Sloan, štetcov, šablón..... Ďakujem, že som Vás spoznala Jarka a Peter.

"Bol som veľmi prekvapený, aké je to jednoduché
a zároveň aký výsledok sa dá docieliť"

Róbert Suja

Boli sme pozvaný na školenie s farbami Annie Sloan a bol som veľmi prekvapený, aké je to jednoduché a zároveň aký výsledok sa dá docieliť. Máme doma jednu poličku, ktorú si ideme premaľovať týmito farbami.

"Bolo prekvapujúce, aké rôzne povrchy sa dajú vytvoriť týmito farbami."

Lucka Adamcová

Pre mňa osobne bolo veľmi príjemné pracovať s farbami Annie Sloan. Na kurze sme maľovali takú dosku štyrmi rôznymi spôsobmi a bolo prekvapujúce, aké rôzne povrchy sa dajú vytvoriť týmito farbami.

A čo vy ? Už vás napadá čo premaľovať?

S dizajnérskou kriedovou farbou Annie Sloan.