Štíhla modelka na vysokých nohách maľovaná kriedovou farbou Annie Sloan.

maľované kriedová farba Annie Sloan

Vždy ma priťahovalo pekné, harmonické prostredie. Chodíš na kávičku do kaviarničky?
Ja si občas zájdem  aj s Jarkou.
Zaujíma ťa cena za kávičku a koláčik?
Mňa až tak nie, nemysli si, že som tak bohatý, ale prvé čo ma zaujíma je prostredie. Musí tam byť príjemné, zaujímavé prostredie, pokoj, pohodlné odpočinkové posedenie. Platím hlavne za tieto hodnoty. Aj tá najlepšia káva sveta by stratila chuť v nepríjemnom, rušivom prostredí.

Doma, sedím pri stole cítim sa príjemne a tá moja Popradská kávička je najlepšia na svete. Priebežne  v domácnosti niečo meníme, zdokonaľujeme naše harmonické prostredie robí nám to radosť je nám tu dobre.

Pri zariaďovaní domácnosti, ako ste už sami zistili v obchodoch originalitu len ťažko nájdete. Väčšina pochádza z dizajnérskych dielní a kúpa je finančne náročná.

Ako na originalitu, ktorá nás nezruinuje?
Jedinečné kúsky nábytku, bytových doplnkov, ktoré v obchode nezoženieš, ti bývanie oživia, spríjemnia a vytvoria pútavý a osobitý interiér.

Chceš zmenu, ako  na to?
Jednoducho, urob si pohodlie, uvoľni fantáziu, pozri inšpiráciu a staň sa kreatívnym. Jednou z možností je redizajn staršieho zachovalého nábytku, ktorý je často sám o sebe originál, alebo sa ním stane pod tvojimi rukami. Staršie kúsky nábytku bývajú vyrobené z kvalitného trvanlivého materiálu a pri dobrej starostlivosti slúžila ľuďom takmer navždy.

Nazri do podkrovia starých rodičov,  kamenného bazáru, bazáru na internete, facebook skupín. Občas sa stane, že objavíš budúci skvost na zbernom dvore. Zatiaľ je to len polotovar čakajúci na premenu.

 

Takto som našiel v podkroví u babky v Lúčkach dávno zabudnutú drevenú krabicu. Táto krabica sa kedysi používala ako zásobník na palivové drevo. Krabica bola v izbičke pri petríku a keď ti bola zima potroške si prikuroval, dnes sa to považuje za romantiku.

Neraz stačí malá renovácia, predmet slúži ďalej, je stredobodom pozornosti vašej domácnosti a každého zaujíma. Nábytok sa dá krásne prispôsobiť a dať mu iný vzhľad. Stačí namaľovať, zmeniť úchytky, doplniť výlisky z dreveného prachu, pomocou šablóny vytvoriť štýlový dizajn. Takto sa každý predmet môže stať originálnym dielom v modernej domácnosti.

 

Nohy som náhodou našiel vyhodené. Ich montáž bola jednoduchá.

Dlhé nohy som budúcej manekýnke pripevnil pomocou zatĺkacej matice.
Postup si môžeš pozrieť  v článku na blogu KLIKNI TU.

Na nohách som brúsnym papierom odstránil náter, ktorý nedržal, viac som neprebrusoval. Použil som brúsny papier zrnitosť 100. Pre istotu som takto pripravený polotovar očistil, odmastil teplou vodou do ktorej som pridal kvapku saponátu na umývanie riadu. Je potrebné, aby bol povrch pred maľovaním zbavený prípadnej mastnoty. Farba sa na mastnom povrchu môže po čase odlupovať.

 

Ornamenty sú zaujímavým dekoračným doplnkom. Sú vyrobené lisovaním z dreveného prachu. Na bočné steny krabice a prednú stenu som prilepil a pribil tenkými klinčekmi ornamenty. Pred prilepením som spodnú plochu ornamentu prebrúsil, vyrovnal.
Tip:ornamenty môžeš prevŕtať tenkým vrtáčikom, aby pri pribíjaní nepraskli. Ak je ornament mierne vyhnutý vplyvom tepla pri jeho výrobe nahrej ho fénom a vyrovnaj.

 

Ďalej je to už len zábava s farbou. Spodný náter aj vnútro krabice je vytvorený kriedovou farbou Annie Sloan odtieň Honfleur. Maskovacou páskou som vyznačil spodný pás. Ornamenty, vrchnák a spodný pás sú namaľované kriedovou farbou Annie Sloan odtieň Tilton.

 

Po uschnutí zhruba za 2 hodiny som namaľoval komplet povrch, okrem vnútra krabice kriedovou farbou Annie Sloan odtieň Firle.

 

zotieranie kriedová farba Annie SloanPrichádza na rad ďalšia tvorivá zábavka. Patina vytvorená postupným zotiearaním vrstiev farby navlhčenou handričkou. Treba postupovať opatrne.

 

voskovanie voskom Annie SloanA je tu finále. Po dôkladnom uschnutí maľovaného povrchu, na ďalší deň zavoskuješ svetlým voskom. Na voskovanie používam voskovací štetec. Voskovanie štetcom je pohodlnejšie, rýchlejšie a hospodárnejšie čo sa týka spotreby vosku. Takto sa vytvorí rovnomerná tenká vrstva vosku. Pre vytvorenie kvalitnejšej ochrany maľovaného povrchu voskovanie za 1 – 2 dni zopakuj. Ak chceš dosiahnuť jemný lesk na ďalší deň po ukončení voskovania povrch prelešti mäkkou bavlnenou handričkou.

 

maľované kriedová farba Annie SloanA je to hotové.  Jednoduché, zábavné odreagovanie. Pre svoju domácnosť si získal originálne dielo jediné na svete. Verím, že spríjemní domácnosť nielen tebe, ale celej rodinke a priatelia budú obdivovať čo si vytvoril.

 

maľované kriedová farba Annie Sloan

maľované kriedová farba Annie Sloan

Chceš sa naučiť viac príď k nám na kurz.

Stiahni si nižšie e-book zdarma.

Ako jednoducho tvoriť krásny interiér bez vysokých nákladov.

Ako začať s dekoračným maľovaním kriedovou farbou.

  • Poznáte 4 jednoduché základné techniky dekoračného maľovania nábytku?
  • Čo všetko sa dá Farbou Annie Sloan maľovať?
  • Čo k tomu budem potrebovať?

Vytvárať krásny interiér je jednoduchá tvorivá zábava a odreagovanie. Výsledkom je originálne dielo, ktoré vás bude tešiť, prinesie obdiv celej rodiny a inšpiráciu pre priateľov.

Vaše osobné údaje budem spracovávať na základe mojích zásad spracovania osobných údajov.