Mám odlepiť fóliu pred maľovaním?

Nevieš čo s tým?
Ja som fóliu nikdy nesťahoval. Najlepšia je vyskúšaj to.
Zohnal som fóliované dvierka a test môže začať.


Skúšal som nahrievanie žehličkou, išlo to dosť ťažko.


Prizval som na pomoc väčšiu palebnú silu, teplovzdušnú pištoľ. To už bolo niečo iné, bolo treba trošku na špachtľu pritlačiť, ale približne za 20 minút som dvierka stiahol z “kože“.


Pri práci nevznikal prach, ani výrazný zápach z nahrievania.  Pod fóliou bola drevotrieska ( pórovitý povrch na hranách veľmi výrazné póry- dierky), na povrchu ostali čiastočky lepidla. Stiahnutá fólia bola hrubá približne 1 milimeter.

Zhrnutie.
Na týchto starších dvierkach bola fólia skutočne dobre prilepená. Novšie dvierka bývajú vyrobené napríklad z MDF dosky a fólia bude asi tiež iná. MDF doska je hladká. Drevotrieska po stiahnutí fólie vyžaduje ďalšiu prácu vybrúsenie a povrch hladký aj tak nebude a na hranách to je ešte horšie. Ošetrenie takejto dosky je pracné.

Ak fólia pevne drží ja by som ju nesťahoval.

V prípade že ťa to láka skús zistiť niekde na hrane  z čoho je doska pod fóliou vyrobená. Ak je fólia poškodená a pod fóliou je hladká doska napríklad MDF tak by som fóliu stiahol, dosku ošetril, obrúsil a namaľoval.

Tento výsledok nemusí byť zhodný, rovnaký u iných dvierok!!!

Keď niečo uvažuješ robiť a nemáš s tým skúsenosti vždy si to vyskúšaj napríklad na kúsku dosky ( maľuj, patinuj, brús, škriab, ….).

♥ĎALŠIE SÚVISIACE STRÁNKY.
– STAŇ SA členom KLUBU tvorivej dielne Verchiel kreativ. KLIKNI TU Skupina len pre tých čo chcú vytvárať interiér, bývanie a dekoračne maľovať kriedovou farbou Annie Sloan.
– PRIDAJ si ma do priateľov Peter Mužila, KLIKNI TU
– SLEDUJ stránku tvorivej dielne Verchiel kreativ, KLIKNI TU


kúpiť farbu KLIKNI TU